polskie kwiaty

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

marta_p
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 16 kwie 2011, 22:53
polskie kwiaty

autor: marta_p » 17 kwie 2011, 9:43

witam,

lubię kwiaty, lubię je mieć w domu i ogródku, ale ostatnio zastanawiałam się ktore z nich to polska odmiana, może ktoś może wymienić kilka typowych polskich kwiatów.

Florianka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:57
Re: polskie kwiaty

autor: Florianka » 12 paź 2011, 13:55

Dość trudne pytanie, ale postaram Ci się pomóc: Tak więc do kwiatów Polskich można zaliczyć: piwonie, chabry, mak, zawilce, kaczeńce, stokrotki, niezapominajki, fiołki, powoje więcej nie pamiętam, ale na pewno ktoś z forumowiczów zweryfikuje moją listę i dopisze inne rośliny.
I jako ciekawostkę dodam, że posiadamy własną odmianę storczyka - nieprawdopodobne a jednak, bo storczyk zdecydowanie nie kojarzy się z naszym krajem. I bardzo proszę odsyłam do strony gdzie jest szerszy opis oraz fotografie :) http://www.polskie.storczyki.org.pl/gat ... 40&lng=pol
Dodatkowo dodam, że posiadamy także Polskie odmiany Dali ogrodowej, a mianowicie:
Dalie karłowe min:
'Syrena': odmiana Polska kwiaty różowe.
'Jantar': odmiana Polska o pomarańczowych kwiatach.
'Alaska': odmiana Polska o białych kwiatach, dorasta do 1m wysokości.
'Corrida': odmiana Polska o kwiatach koloru czerwono-pomarańczowego.

kinga_rr
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 09 kwie 2011, 10:27
Re: polskie kwiaty

autor: kinga_rr » 20 paź 2011, 19:06

/Powiem szczerze że nawet nie wiedziałam:) a goździki i gerbery?:)

kinga_rr
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 09 kwie 2011, 10:27
Re: polskie kwiaty

autor: kinga_rr » 20 paź 2011, 19:10

/Powiem szczerze że nawet nie wiedziałam:) a goździki i gerbery?:)


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów