Jak głęboko przekopać obornik?

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

Maria68
Aktywny
Aktywny
Posty: 219
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:33
Lokalizacja: Puławy
Jak głęboko przekopać obornik?

autor: Maria68 » 26 kwie 2011, 10:42

Witam, chciałabym się dowiedzieć, na jaką głębokość powinno się przekopać świeży obornik rozłożony na glebie przepuszczalnej. Czy to powinno być jakieś 10-15 cm, czy jednak głębiej?

pozdrawiam

Freshonka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 10 paź 2011, 15:14
Lokalizacja: mazury
Re: Jak głęboko przekopać obornik?

autor: Freshonka » 19 paź 2011, 15:14

Hmmm nie wiem dokładnie, ale mnie się obiło o uszy, że na głębokość 30 cm.
Jednak to chyba zależy od kilku zmiennych, przede wszystkim od grubości warstwy tego obornika.

Na początku, gdy masz go mało, chyba wystarczy owe kilkanaście centymetrów, dopiero później musisz to robić głębiej.

Nie wiem, ja bym postępowała intuicyjnie i robiła tak, żeby początkowo przekopywać całość... nie ukrywajy, sporo czasu minie zanim się go nazbiera :) Później, w miarę dokładania materiału, radziłabym coś w stylu: całą nową warstwę + połowę jej głębokości ze starej ;) Sprawi to, że będziesz miała cały czas cyrku;lację powietrza i bakterii ;)

Nie wiem, może jest tutaj jakiś specjalista i poradzi nam laikom jak postępować?


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów