Goździk majowy

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Albert31
Aktywny
Aktywny
Posty: 200
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:07
Goździk majowy

autor: Albert31 » 30 maja 2011, 15:09

w ubiegłym roku kwitł mi tylko na początku czerwca i to bardzo krótko, czy to typowe dla tej odmiany?

passiflorka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:06
Lokalizacja: z i e m i a
Re: Goździk majowy

autor: passiflorka » 12 paź 2011, 15:16

Albercie...
wystrczyło sprawdzić na opakowaniu po nasionach, albo w pierwszej lepszej publikacji na temat kwiatów :)

Niestety, ale goździk ten bardzo krótko kwitnie. Podobno rekompensuje to jego obfite kwitnięcie. Kwiatostanów zawsze jest bardzo dużo, ale utrzymują się rzekomo od kilku dni do maksymalnie dziesięciu... Nie wiem, nie mam doświadczeń, bo mnie goździki nie lubią :(
Take it easy :)

cisowianka
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:25
Re: Goździk majowy

autor: cisowianka » 12 paź 2011, 15:39

3, słownie TRZY dni! tyle kwitły moje goździki majowe! Zgroza, nie lubię takich kwiatów.

Ale jest sposób na zaradzenie temu ;)
Należy posadzić blisko siebie, a jeśli to możliwe, wymieszane kępki goździka majowego i pierzastego ;)
Goździk pierzasty kwitnie w sumie całe lato i wygląda bardzo efektownie :) Także polecam ten sposób. Nacieszymy się kwitnącymi goździkami od maja do września ;)


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów