Goździk kartuzek

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Albert31
Aktywny
Aktywny
Posty: 200
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:07
Goździk kartuzek

autor: Albert31 » 30 maja 2011, 15:06

widziałem te kwiaty na dzikiej łące, czy mogę je wykopać i przenieść do swojego ogrodu? Przyjmą się?

passiflorka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:06
Lokalizacja: z i e m i a
Re: Goździk kartuzek

autor: passiflorka » 12 paź 2011, 15:11

Myślę, że powinno się udać :)

Skoro wszystkie goździki nie mają prawie żadnych wymagań i aklimatyzują się w najcięższych warunkach to nie powinno być z tym problemu. Najwyżej wykop je z większą bryłą ziemi, wtedy nie zmienisz drastycznie ich środowiska ;)

No i koniecznie daj znać co z tego wyszło oraz w jakim tempie się rozrastały...:)
Take it easy :)

cisowianka
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:25
Re: Goździk kartuzek

autor: cisowianka » 12 paź 2011, 15:34

Tylko dyskretnie :)

Ja kiedyś wykopałam fiołki z parku. W sumie nie można tego nazwać parkiem, po prostu jakieś obrzeża. I wiecie co?
Pewien pan zawiadomił straż miejską. Policja nie zareagowała, wzięła ten alarm za głupi żart pewnie :)

Ale straż miejska hmmmm po długiej i niezbyt miłej konwersacji doszliśmy do wniosku, że to nie była kradzież, przy czym upierał się pan, który strażników wezwał :)
także uwaga na miejsce ;)
Niektórzy ludzie nie rozumieją podstawowych spraw i sporo czasu się na nich traci :(


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 23 gości

Gotowe projekty domów