Golteria pełzająca

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

ogrodnik1
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:27
Golteria pełzająca

autor: ogrodnik1 » 30 maja 2011, 14:57

wiem, że jej owoce są jadalne, ale na surowo dziwnie smakują. czy ktoś wie co robi się z tych owoców?

passiflorka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:06
Lokalizacja: z i e m i a
Re: Golteria pełzająca

autor: passiflorka » 12 paź 2011, 14:24

Witaj,
zgrabnie określiłeś ich smak - dziwnie smakują :) dla mojego języka są po prostu niedobre...

Nie wiem dokładnie jakie mogą mieć zastosowanie oprócz dekoracyjnego :)
Nie wychodzę z założenia, że jeśli coś nie jest trujące to już należy to spożywać.

Myślę jednak, że może być tutaj jakaś analogia do owoców aronii, one przecież na surowo też są niedobre. Zyskują dopiero w przetworach. Można by spróbować zrobić z nich jakieś konfitury, dżemy soki, ale nie odważyłabym się tego zrobić jednoskładnikowo, jak już to użyć jako wypełniacza, np.: w połączeniu z borówkami, jagodami czy może właśnie aronią?

Mam jakieś przeczucie, że te owoce mogą być używane w przemyśle winiarskim...
Może poszukaj jakiś informacji i podziel się smakiem, jednak myślę, że nie powinno się w tym wypadku ograniczać do stron polskich ;)
Take it easy :)


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów