Erynus alpejski

Jak założyć skalniak? Jakie wybrać podłoże, kamienie? Jakie wybrać rośliny? Jak go pielęgnować? A może poszukujesz oryginalnych gatunków roślin na skalniaki? Zajrzyj do tego działu.

Moderator: wika001

Maria68
Aktywny
Aktywny
Posty: 219
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:33
Lokalizacja: Puławy
Erynus alpejski

autor: Maria68 » 09 lip 2011, 21:53

pierwszy raz posadziłam na skalniaku, bardzo ładna roślina, własnie kończy kwitnąć i wiem że jeszcze daleko... ale jak z nią postepować zimą?Okrywać czy niekoniecznie?

passiflorka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:06
Lokalizacja: z i e m i a
Re: Erynus alpejski

autor: passiflorka » 11 paź 2011, 14:41

Witaj Mario,
z tego co wiem, to tylko starsze rośliny mogą mieć problem z przetrwaniem mrozów. No i oczywiście mowa tutaj o mrozach więŻszych niż takie tam przymrozki :D

Jeśli obawiasz się o kondycję byliny po zimie to oczywiście możesz ją przykryć. Jednak jestem przekonana czy konieczna jest gruba otulina. Może rozsypanie trocin, ściólki, ułożenie mchu czy chociażby igieł jakiś iglaków wystarczy?

może inni forumowicze mają jakieś doświadczenia? U moich rodziców nigdy nie marzło, a mieszkają w miejscu, gdzie temperatura przy gruncie zazwyczaj zaskakuje :(

No i mam nadzieję, że zebralaś nasionka :)
Take it easy :)


Wróć do „Skalniaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów