Co to znaczy "rzadkie podlewanie"

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

Maria68
Aktywny
Aktywny
Posty: 219
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:33
Lokalizacja: Puławy
Co to znaczy "rzadkie podlewanie"

autor: Maria68 » 27 kwie 2011, 8:32

Na instrukcjach pojawia się termin częste, umiarkowane, czy rzadkie podlewanie. Mam roślinę podlegającą rzadkiemu podlewaniu. Moje pytanie brzmi - co właściwie co jaki czas powinienem ja podlewać?

niepospolita
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 07 paź 2011, 13:02
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Re: Co to znaczy "rzadkie podlewanie"

autor: niepospolita » 10 paź 2011, 12:17

Mario,
wszystko zależy od rodzaju rośliny i szeregu innych czynników, które warunkują częstość nawadniania.

Rozumując w ten sposób można stwierdzić, że:

CZĘSTE podlewanie - to takie, które warunkuje ciągłą wilgotność podłoża. W zależności od nasłoneczneinia, temperatury, jak i rodzaju podłoża, można uznać, że częste podlewanie może oznaczać nawet codzienne nawadnianie.

UMIARKOWANE podlewanie - to niedopuszczanie do wysuszenia korzeni. Nie możemy dopuścić do przelania i ciągłej wilgotności podłoża, ale też do jego przesuszenia. W tym przypadku możemy podlewać raz czy dwa razy w tygodniu. Jednakże powinniśmy pamiętać o możliwości czerpania wody przez korzenie. Najlepiej z podstawki.

RZADKIE - to maksymalnie raz w tygodniu, najlepiej co 10 do 14 dni. W tym przypadku mamy styczność najczęściej z roślinami zimującymi lub tymi z rodziny kaktusów.


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 48 gości

Gotowe projekty domów