Drzewko szczęścia - opadają liście

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
Drzewko szczęścia - opadają liście

autor: Szymon_E » 05 kwie 2011, 11:14

Czy ktoś może mi powiedzieć, czemu nagle zaczęły odpadać liście mojemu gruboszowi?
Dodam jeszcze, że dobrze rósł w tym samym miejscu i nic w jego otoczeniu sie nie zmieniło, stoi tam gdzie stał.

Malvina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2011, 19:37
Re: Drzewko szczęścia - opadają liście

autor: Malvina » 30 wrz 2011, 16:08

A jednak warunki otoczenia uległy zmianie - jeśli grubosz reaguje gubieniem liści. Prawdopodobnie przyczyna leży zbyt wysokiej temperaturze otoczenia. Grubosz nie lubi byt ciepłego pomieszczenia w okresie zimy optymalna temperatura to max 10 stopni C. No, ale Twój post jest z kwietnia jest to czas kiedy już nie ogrzewa się domu centralnym ogrzewaniem, więc rozpatrywałam bym też przyczynę gubienia liści zbyt wilgotnym podłożu. Dodatkowo zbyt wilgotne podłoże jak i zbyt wysoka temperatura sprzyja mnożeniu się mszyc i innych nieproszonych gości starannie przeglądnij swojego grubosza czy już coś nie pełza po liściach, jeśli nie postaraj się zniwelować zbyt wysoką temperaturę lub zbyt wilgotne podłoże.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler], Sogou web spider i 17 gości

Gotowe projekty domów