albizia

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

wika001
Aktywny
Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:57
albizia

autor: wika001 » 05 kwie 2011, 19:57

Wyhodowałam albizie z nasion...powolutku rośnie, jednak nie wiem jak o nią później dbać, może jest mi ktoś w stanie opisać proces pielęgnacji?

Malvina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2011, 19:37
Re: albizia

autor: Malvina » 30 wrz 2011, 15:50

Nie poleca się podlewać wodą zbyt zasadową, bo może źle reagować na taką wodę poprzez obumieranie gałązek. Warto by było sprawdzić jaki typ wody mamy w kranie - jeśli jest właśnie zbyt zasadowa należy dodać parę kryształków kwasku cytrynowego. Ewentualnie inna metoda to kwasek cytrynowy wsypać do butelki po wodzie mineralnej zalać wodą i podlewać taką miksturą co dwa tygodnie. Stanowisko powinno być jasne, ale nie z ostrymi promieniami słonecznymi. Aby albicja dobrze nam się przyjęła w gruncie warto przezimować ją w chłodnym pomieszczeniu przez 3 zimy po tym czasie dopiero przesadzić na stałe stanowisko do ogrodu.


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów