szklane kule do nawadniania

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
szklane kule do nawadniania

autor: Szymon_E » 05 kwie 2011, 0:20

Witam, mam pytanie czy ktoś z Was używa szklanych kul do nawadniania roślin? Ostatnio słyszałem, iż jest to wspaniały pomysł na podlewanie, a przynajmniej monitorowanie wilgotności w doniczce. Nie jestem tego taki pewien w/z tym zwracam sie do Was z tym zapytaniem. Jakie są Wasze opinie? Z góry dziękuję i pozdrawiam......

Malvina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2011, 19:37
Re: szklane kule do nawadniania

autor: Malvina » 18 wrz 2011, 9:06

Szklane kule to fantastyczny wynalazek i serdecznie je polecam - mam ich w domu 8 sztuk i ze spokojem mogę podróżować bo taki mam tryb pracy, że często ponad tydzień mnie w mieszkaniu nie ma - a roślinki z powodzeniem mogą sobie bytować beze mnie dzięki właśnie kulom szklanym, które dozują roślinom wody tyle ile im potrzeba, gleba zawsze zachowuje optymalną wilgotność nie ma mowy o żadnym przelaniu czy przesuszeniu. Moja mama używa kul do storczyków, które jej swego czasu zaczynały marnieć i dzięki kulom odrodziły się na nowo, warto też ich używać do paproci.


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów