Bez koralowy

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Bukowiecka
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 26 lut 2011, 22:42
Bez koralowy

autor: Bukowiecka » 31 mar 2011, 22:21

Czy hodujecie u siebie bez koralowy? Chcę go posadzić w ogrodzie, ale przeczytałam, że polecany jest raczej do zieleni parkowej i osiedlowej. Co prawda chcę przez przycinanie nie dopuścić do tego, żeby mi wyrósł wysoko, ale nie wiem czy nie będzie jednak zbyt okazałą rośliną w niewielkim ogrodzie.

Suplem
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:26
Re: Bez koralowy

autor: Suplem » 17 wrz 2011, 7:50

A czy nie lepiej zasadzić w ogrodzie tradycyjny bez dodatkowo piękniej i intensywniej pachnie i nie robi tak sporego kłopotu z przyrostem jak bez koralowy. Tym bardziej, że bez koralowy jest cały trujący czerwone owoce także są trujące posilają się nim niektóre jedynie ptaki.
Dodatkowo bez koralowy uwielbia i najlepiej rośnie na glebach mocno azotowych. Faktem jest kwitnie dość ciekawie od kwietnia do maja i ma delikatną ładną nutę zapachu. Ale nie tak intensywną jak tradycyjne białe czy fioletowe bzy. Bukowiecka zastanów się jeszcze ja bym nie sadził tej odmiany w ogrodzie.


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 14 gości

Gotowe projekty domów