rumianek

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Kasia_D
Aktywny
Aktywny
Posty: 282
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:27
rumianek

autor: Kasia_D » 01 kwie 2011, 17:22

Czy muszę przesadzić swój rumianek z doniczek do ziemi? Czy mogę je trzymać na balkonie?
vel

Suplem
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:26
Re: rumianek

autor: Suplem » 17 wrz 2011, 7:13

Nie spotkałem się jeszcze z uprawą rumianku w doniczce, ale sporo o nim czytałem bo to jedno z moich ulubionych ziół. A którą masz odmianę polną czy ogrodową. Mimo wszystko wydaje mi się, że jeśli masz ochotę uprawy rumianku w doniczce na balkonie to czemu by tego nie kontynuować - sama się przekonasz, czy uda Ci się uprawiać rumianek w donicy jeśli nie będzie marniał. Rumianek lubi podłoże cięższe, urodzajne i co ważne wapienne. Dla lepszego wzrostu należy go systematycznie odchwaszczać, ale ten problem raczej nie dotyczy Twoich sadzonek w donicach - tak podejrzewam. :wink: Reasumując, ja bym nie przesadzał spróbował bym uprawiać rumianek w donicy - jeśli jednak będzie marnieć mimo doskonałej pielęgnacji będziesz musiała przesadzić bo jednak gleba w doniczce na dłuższą metę może nie spełniać wszystkich warunków do prawidłowego wzrostu.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów