fuksja ułanka

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

mlody_84
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:26
fuksja ułanka

autor: mlody_84 » 01 kwie 2011, 21:20

Czy może ktoś podesłać adres strony gdzie mogę znaleźć dokłądne informacje na temat fuksji ułanki? Nie wiem kiedy ją przyciąć więc przydałyby mi sie jakieś informacje.

Suplem
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:26
Re: fuksja ułanka

autor: Suplem » 16 wrz 2011, 13:33

Przeważnie uprawia się ją jako roślinę doniczkową, ale i także jak najbardziej można wysadzać do ogrodu na rabatę ale należy mieć na uwadze, że na okres zimy należy fuksje trzymać w pomieszczeniu 8 stopni C. Jest dość wymagającą rośliną nie sadzić na stanowiskach z przeciągiem oraz suche powietrze źle na nią wpływa. Jeśli chodzi o glebę powinna być wilgotna oraz bardzo żyzna, ułanki lubią być dokarmiane i najlepiej robić to co 10 dni nawozem wieloskładnikowym. Teraz przejdźmy do przycinania,aby zachować pokrój krzaczasty uszykujemy pędy nad 3 lub 4 parą liści.


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów