Ekologiczne sposoby działania w ogródkach

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

pati002
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2011, 23:49
Ekologiczne sposoby działania w ogródkach

autor: pati002 » 24 lut 2011, 23:56

Ekologiczne sposoby działania w ogródkach

Bławatek
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2011, 11:12
Lokalizacja: Podkarpacie
Re: Ekologiczne sposoby działania w ogródkach

autor: Bławatek » 26 lip 2011, 22:26

Temat wręcz stworzony dla mnie! :D Jestem absolutną przeciwniczką nawożenia oraz pryskania roślin i warzyw preparatami chemicznymi - gdyż nie pozostaje to obojętne dla środowiska oraz warzyw które ostatecznie zjadamy.

Ze swojego doświadczenia mogę polecić kilka bardzo sprawdzonych preparatów robionych w domu na bazie naturalnych składników.

- Czosnek ? 20 dag startego na tarce czosnku zalewamy 10 litrami wody. Następnie odstawiamy na 2 do 4 dni. Tak przygotowany wywar - będzie absolutnym hitem na pozbycie z ogrodu mszyc, larwy pluskwiaków czy też gąsienice roślinożerne.

- Mleko ? Optymalnie mleko wiejskie. Zmieszać 1 litr mleka w stosunku do 5 litrów wody. Opryski stosujemy raz w tygodniu lub raz na 10 dni. Tak przygotowany roztwór przeciwdziała powstawaniu grzybów, niszczy mszyce na drzewach owocowych. Warto pamiętać, że zawsze pryskamy od góry. !


- Mniszek lekarski ? rozdrobnić mniej więcej 25 dag korzeni mniszka i zalać 10 litrami wody następnie odstawić na 3 godziny. Wywarem zaleca się kilkukrotne opryskiwanie przeciwko mszycom przędziorkom i miodunkom. Zaleca się kilkukrotne opryskiwanie. Warto wiedzieć, że wyciąg z mniszka uodparnia też rośliny na choroby.

Warto pamiętać Wszystkie warzywa posadzone w pobliżu chrzanu mogą być w pełni zabezpieczone przed moniliozą.


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

Gotowe projekty domów