borowka kanadyjska

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

mariolanowak30
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:13
borowka kanadyjska

autor: mariolanowak30 » 29 mar 2011, 17:29

Kto uprawia borówkę amerykańską? i jakie ma z tym doświadczenia?
Znalazłam też ładną fotkeborówki

Wandzia
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:19
Re: borowka kanadyjska

autor: Wandzia » 09 wrz 2011, 7:47

6 lat temu posadziłam w ogrodzie dwa drzewka borówki amerykańskiej - tak na prawdę nie wiem czemu tak późno się na nią zdecydowałam, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale :lol: Uwielbiam ten krzew za przepyszne owoce - w sezonie praktycznie nie udało mi się zrobić więcej niż 3 słoiczki konfitury ponieważ cała rodzina zjada owoce z krzaczka automatycznie po dojrzeniu. Borówka amerykańska nie jest skomplikowana w uprawie Idealnie rosną na glebach lekkich piaszczystych ale bogate w próchnicę oraz wymaga sporej wilgoci - wiosną i latem podlewamy przynajmniej dwa razy w tygodniu. Polecam serdecznie zasadzić każdemu borówkę amerykańską owoce są przepyszne, a do tego niebywale zdrowe!


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów