dracena szerokolistna

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

irena.pak
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 329
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:59
dracena szerokolistna

autor: irena.pak » 15 mar 2011, 21:21

Słyszałam że ta roślina jest mało wymagająca w opiece? Czy to prawda?

mimnoto
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 02 mar 2011, 2:43
Re: dracena szerokolistna

autor: mimnoto » 26 lip 2011, 10:16

Ja mam u siebie kilka i nigdy nie było z nimi żadnego kłopotu, więc chyba mogę potwierdzić

Layla
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 sie 2011, 9:48
Re: dracena szerokolistna

autor: Layla » 03 sie 2011, 10:59

Dracena najlepiej się rozwija w bardzo ciepłym otoczeniu dlatego też należy ją mieć w pokoju o najwyższej temperaturze - u mnie pięknie rośnie postawiona w południowym pokoju tak około 2 metry od okna. Zimą minimalna temperatura to 15 - 18 C. Warto od czasu do czasu zraszać roślinę. W okresie lata podlewamy bardzo obficie - ale nie wolno dopuścić, żeby woda zalegała w doniczce ani na podstawce bo można spowodować, że zaczną gnić korzenie. Od marca do sierpnia nawozimy, lecz w okresie spoczynku zaprzestajemy nawożenia oraz tak obfitego podlewania.
Dracena to na prawdę mało skomplikowana roślina, jeśli spełni się jej powyższe warunki będzie cieszyć nasze oko niebywałą urodą :D


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów