Kompot z gruszek

W tym dziale zamieszczamy przepisy na dania i przetwory w roślin, warzyw i owoców, pochodzących z naszych ogrodów. Szukasz oryginalnych przepisów i pomysłów na to, jak wykorzystać to, co zebrałeś w ogrodzie, albo chciałby się jakimś podzielić? Polecamy ten dział.

Moderator: wika001

Eda
Aktywny
Aktywny
Posty: 145
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:08
Kompot z gruszek

autor: Eda » 31 mar 2011, 10:55

A teraz smak z dziecińswa. Moja babcia przygotowywała na zimę taki oto kompot z gruszek:

Składniki:
? 1 kg gruszek
? 10 dag cukru
? sok z ? cytryny
? ? l wody
? kawałek laski wanilii

Sposób wykonania:
Gruszki obrać i przekroić na połówki po czym ułożyć w słoikach.
Następnie wodę ugotować z dodatkiem soku z cytryny, cukrem oraz wanilią, wówczas zalać zalewą gruszki.
Słoiki szczelnie zakręcić i pasteryzować ok. 15-20 min.

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
Re: Kompot z gruszek

autor: Szymon_E » 22 lip 2011, 2:12

Też pamiętam ten smak z dzieciństwa

Bardzo dziękuję za podanie przepisu Edo :)

Suplem
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:26
Re: Kompot z gruszek

autor: Suplem » 14 wrz 2011, 12:13

Gruszki to również moje dzieciństwo - wspinaczka po drzewie, żeby zerwać jeszcze lekko zielonkawą i to pierwsze chrupnięcie - nie wiem czy każdy podziela mój zachwyt :lol: Niestety obecnie nie mieszkam w domu, a w bloku i bardzo dawno nie jadłem już gruszki takiej prawdziwej bez nawozów, w sklepie są owszem ładne dorodne - ale to już nie ten smak, a jak ktoś się orientuje cena nie mała jak za te trociny sobie liczą :( Ale mam nadzieję, że jak przylecimy do Polski na urlop mamusia poczęstuje mnie swoimi pysznym sokiem z gruszki. Edo wielkie dzięki za powrót do dzieciństwa!!!


Wróć do „Przetwory domowe z ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 15 gości

Gotowe projekty domów