nawożenie trawnika

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać trawnik, jak go założyć i pielęgnować oraz jak walczyć z chwastami na trawniku, zapraszamy do tego działu. Porady na temat trawników z rolki i siewu, ich utrzymania i właściwej pielęgnacji.

Moderator: wika001

mlody_84
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:26
nawożenie trawnika

autor: mlody_84 » 19 cze 2011, 21:06

Jak często powinno się nawozić trawnik?

Róża
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2011, 12:44
Re: nawożenie trawnika

autor: Róża » 07 lip 2011, 12:50

Wszystko zależy od tego w jakim stanie Twój trawnik aktualnie jest ... ogólnie powinno się nawozić co kwartał, ale jeśli zapotrzebowanie jest większe to nie ma co żałować sobie. Z resztą podsunę Ci link, bo specjalnie Ci wyszukałam coś na ten temat.. to sobie poczytaj :)

Matskocz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 25 sie 2011, 12:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: nawożenie trawnika

autor: Matskocz » 30 lis 2011, 14:06

Zajmuje się swoim trawnikiem od ok. 10 lat i jeszcze ani razu go nie nawoziłem. Zwykle grabienie, ścinanie, podlewanie, a każdego sezonu mimo to jest ładny i zielony. Strach się bać, co by się działo, jakbym zaczął go dodatkowo nawozić :).

Awatar użytkownika
ogrodomania
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2011, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: nawożenie trawnika

autor: ogrodomania » 09 sty 2012, 15:58

Nawozić się powinno minimum 2 razy w roku. Na wiosnę nawóz wieloskładnikowy długo działający otoczkowany z duża zawartością azotu. Na jesieni nawóz wieloskładnikowy długo działający bez azotu z zawartością potasu i fosforu. Oczywiście przy starszych trawnikach z dużą ilością filcu koniecznie wertykulacja przed nawożeniem.

Awatar użytkownika
ogrodomania
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2011, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: nawożenie trawnika

autor: ogrodomania » 09 sty 2012, 16:00

Nawozić się powinno minimum 2 razy w roku. Na wiosnę nawóz wieloskładnikowy długo działający otoczkowany z duża zawartością azotu. Na jesieni nawóz wieloskładnikowy długo działający bez azotu z zawartością potasu i fosforu. Oczywiście przy starszych trawnikach z dużą ilością filcu koniecznie wertykulacja przed nawożeniem.

Bartłomiej1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2012, 19:31
Re: nawożenie trawnika

autor: Bartłomiej1 » 01 kwie 2012, 19:39

Ja właśnie przygotowuję się do nawożenia trawnika na wiosnę. Kupiłem Pokon nawóz do trawników. Muszę jeszcze dobrze wygrabić i zabiorę się za małą konserwację.

Radosław_56
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2012, 11:00
Re: nawożenie trawnika

autor: Radosław_56 » 26 maja 2012, 15:47

Ja też stosuję taki nawóz. Pierwszy raz nawożę na wiosnę właśnie po dokładnym wygrabieniu. Czynność taką powtarzam trzykrotnie. Przedłuża to wegetację roślin i wpływa na estetykę trawnika aż do jesieni. Ostatni raz nawożę jesienią, ale niezbyt późną, żeby trawy nie wybujały mi przed zimą. Zawsze należy nawozić trawnik po koszeniu i usunięciu skoszonej trawy.


Wróć do „Trawniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów