Paciorecznik ogrodowy

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Kasia_D
Aktywny
Aktywny
Posty: 282
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:27
Paciorecznik ogrodowy

autor: Kasia_D » 26 lut 2011, 7:04

Paciorecznik ogrodowy (Canna ×generalis) ? duża grupa mieszańców różnych gatunków rośliny paciorecznik (Canna). Mieszańce te wyhodowane zostały przez ogrodników i są albo nieznanego pochodzenia, albo mają złożony rodowód . W ich powstaniu brały udział m.in. takie gatunki, jak: Canna indica, C. glauca, C. flacciola, C. iridiflora, C. liliiflora. Są pospolicie uprawiane jako rośliny ozdobne, większość uprawianych odmian pacioreczników to właśnie mieszańce z grupy paciorecznik ogrodowy.
To wg wikipedii a teraz trochę moich spostrzeżeń, nie jest wymagającą rośliną i pewnie dlatego tak ją lubię, ale potrzebuje slonecznego miejsca i wilgotnej gleby no i nie moze pozostać w zimie w ziemi.
Piszę o niej ponieważ już teraz trzeba wsadzić ją do doniczek i przetrzymać tak do maja w jasnym pomieszczeniu. Paciorecznik mozna tez uprawiac w doniczkach na balkonach, polecam te roslinkę ;)
vel

mimnoto
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 02 mar 2011, 2:43
Re: Paciorecznik ogrodowy

autor: mimnoto » 02 mar 2011, 17:33

ja w tamtym roku miałem je pierwszy raz i pięknie kwitły ale chyba źle przechowywałem zimą, jaki jest prawidłowy sposób?

LeonPac
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 28 lut 2011, 14:25
Re: Paciorecznik ogrodowy

autor: LeonPac » 22 maja 2011, 7:38

Mam kilka w swoim ogrodzie i jestem z nich bardzo zadowolony bo są ozdobą mojego ogrodu.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości

Gotowe projekty domów