co działa na komary

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Kasia_D
Aktywny
Aktywny
Posty: 282
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:27
co działa na komary

autor: Kasia_D » 24 lut 2011, 22:35

Słyszałam że są drzewa lub krzewy które odstraszają komary zbliża się wiosna wiec warto byłoby coś posadzić bo na mojej działce mieszczącej się blisko jeziora jest ich mnóstwo, zna ktoś takie rośliny ?
vel

irena.pak
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 329
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:59
Re: co działa na komary

autor: irena.pak » 09 mar 2011, 20:34

Są to wszystkie te rośliny które intensywnie pachną np: komarzyca, kocimietka, mirt, bazylia.
Są też rośliny które zwabiają i zabijają np:rosiczka i aristolochia.

Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: co działa na komary

autor: Tomek5 » 02 gru 2021, 13:33

Mam problem z ilością komarów. Wiem, że istnieje dużo preparatów itd. ale mam papugi i niestety nie mogę przy nich miec np. wtyczki do gniazdka. Czy znacie jakieś domowe i naturalne sposoby, żeby pozbyć się tych wampirów?

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: co działa na komary

autor: K@linka » 03 gru 2021, 6:57

Podobno nie lubią zapachy lawendy i cytrusow. Może spróbuj na początek kadzidełka lawendowego lub naturalny olejek lawendowy rozdrowniony z wodą i psikac?
Komarzyca w doniczce koło okna. Mam dwie przy drzwiach balkonowych plus moskitiery na innych oknach i w tym roku nawet jednego komara w domu nie było :)

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: co działa na komary

autor: K@linka » 03 gru 2021, 6:58

Podobno nie lubią zapachy lawendy i cytrusow. Może spróbuj na początek kadzidełka lawendowego lub naturalny olejek lawendowy rozdrowniony z wodą i psikac?
Komarzyca w doniczce koło okna. Mam dwie przy drzwiach balkonowych plus moskitiery na innych oknach i w tym roku nawet jednego komara w domu nie było :)

Jeśli to nadal nie będzie wystarczające, polecam lampy owadobójcze.

Lampy nie są nowością, rozwiazanie jest często stosowane w restauracjach oraz różnego rodzaju lokalach. Działają dobrze na komary ale i inne owady.

zypa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 09 wrz 2019, 7:37
Re: co działa na komary

autor: zypa » 08 mar 2022, 10:18

Hmm... mało co faktycznie działa. Najczęściej to jedna wielka ściema - serio ;-) Na pewno warto mieć we wszystkich oknach i drzwiach tarasowych coś takiego - krakowrolety.pl/moskitiery-ramowe.html To rozwiązuje problem, a przynajmniej tak to wygląda u nas. Robale zostały całkowicie wyeliminowane i tego trzymajcie się u siebie.

Alizie
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2019, 4:41
Re: co działa na komary

autor: Alizie » 12 kwie 2022, 10:59

Ja u siebie też mam moskitiery. O wiele lepiej działają niż te śroki przeciwko komarom i nie są toksyczne dla skóry ;)
A i sama montowałam, a instrukcję znalazłem w necie jak zamontować moskitierę. I można też tanio kupić moskitiery, także zwróci się szybko (w porównaniu do tych chemicznych środków i kremów, które trzeba uzupełniać)


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów