jak zniszczyć glony w oczku

Chcesz dowiedzieć się jak założyć oczko wodne? Informacje na temat zakładanie oczek wodnych, roślin, które można posadzić w oczku i wokół niego. Porady dotyczące kompleksowej pielęgnacji oczka wodnego i pomysły na jego aranżację.

Moderator: wika001

mrservice
Aktywny
Aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 23 lut 2011, 15:59
jak zniszczyć glony w oczku

autor: mrservice » 24 lut 2011, 13:11

zna ktoś sposób na nitkowate glony w oczkach wodnych?

Albert31
Aktywny
Aktywny
Posty: 200
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:07
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: Albert31 » 24 lut 2011, 15:12

Najlepsze są sposoby naturalne, czyli torf albo szyszki olchowe, które wsypuje się do worka i zatapia w oczku.

mlody_84
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:26
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: mlody_84 » 24 lut 2011, 15:35

tez mam z tym problem...ciekawe

irena.pak
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 329
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:59
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: irena.pak » 17 kwie 2011, 11:06

Nie słyszałam o tej metodzie ale spróbuję :) dzięki

Fobot
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2012, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: Fobot » 27 sty 2012, 21:28

Skuteczne i bezpieczne są preparaty firmy SOLL - warto poczytać, ja jestem bardzo zadowolony, rybki i rosliny maja sie dobrze, a glonów nie ma.

BART72
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2012, 23:42
Lokalizacja: Warszawa
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: BART72 » 14 mar 2012, 21:37

ja przez kilka lat opieki nad moim stawikiem przetestowałem już wiele :D była chemia, była biologia tylko wody nie podmieniałem bo zbyt dużo bym potrzebował ale powiem Wam że kazdy ze środków ma swoje plusy dodatnie i ujemne :D
Od zeszłego roku traktuje glony bakteriami i .......... pomaga :idea:

darek_w3
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2012, 6:35
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontaktowanie:
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: darek_w3 » 11 sie 2012, 15:28

Witam
Ale jakie bakterie dajesz i czy jak na "zieloną" wodę dajesz i w jakich ilościach :D
Pozdrowionka darek

darek_w3
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2012, 6:35
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontaktowanie:
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: darek_w3 » 11 sie 2012, 15:28

Witam
Ale jakie bakterie dajesz i czy jak na "zieloną" wodę dajesz i w jakich ilościach :D
Pozdrowionka darek

ZetkaK
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2013, 8:20
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: ZetkaK » 29 sty 2013, 14:33

Soll to rewelacja, i bez chemii. Też polecam, do małych i dużych. Wymiana wody w oczku to nie jest dobra rzecz. Woda z kranu nie zbyt nadaje się do ekosystemów , których np. żyją ryby. Jest nie stabilna i nie ma pojemności buforowe. Po za tym jeśli równowaga w oczku czy stawie jest mocno zaburzona a glonów jest dużo , to szybko problem glonów czy zielonej wody znów wróci.
Bakterie to dobre bakterie wspomagające procesy oczyszcania tak jak w naturze, producenci chyba nie podaja konkretnego składu, szczególnie na dobrych preparatach żeby ich ktoś nie zdublował

Torf, węgiel aktywny i Soll, w Polsce dostępne są jeszcze preparaty oparte na tzw efektywnych mikroorganizmach, ale uzywa się ich bardziej w procesach oczyszczania ścieków czy bioremediacji gleby.

gracjan39
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwie 2014, 15:45
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: gracjan39 » 06 kwie 2014, 15:50

może glonojad pomoże. A jak nie to tabletki są.

centy
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 05 cze 2014, 9:25
Lokalizacja: Warszawa
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: centy » 05 cze 2014, 9:56

A jakie masz oczko? Ile procent powierzchni jest w cieniu? Masz zamontowaną jakąś pompę czy woda 'stoi'??

jackthepricey
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 18 kwie 2014, 11:00
Lokalizacja: Wrocław
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: jackthepricey » 05 cze 2014, 21:02

Bakterie to dobre rozwiązanie, z tym że oznaczają że woda będzie przez pewien czas nie do użytku. Zazwyczaj glony pojawiają się, gdy woda jest zastała, warto zrobić przegląd pompy, tutaj trochę więcej informacji: http://www.castorama.pl/inspiracje-porady-design/pompa-do-oczka-wodnego-jaka-wybrac.html

Rolofka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2014, 13:34
Re: jak zniszczyć glony w oczku

autor: Rolofka » 02 lip 2014, 8:50

o bakteriach nie wiedziałam, zastanawiam się nieco nad jakimiś oczyszczeniem albo wymianą systemy filtrującego, nie wiem czy to może być przyczyną delikatnego zamulenia oczka?! Wczesniej korzystalam z pomocy firmy phu adviser sama jednak zastanawiam się nad jakims samodzielnym oczyszczeniem oczka, ale chyba , nie da to satysfakcjonującego efektu ?


Wróć do „Oczka wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów