Woda deszczowa w oczku wodnym

Chcesz dowiedzieć się jak założyć oczko wodne? Informacje na temat zakładanie oczek wodnych, roślin, które można posadzić w oczku i wokół niego. Porady dotyczące kompleksowej pielęgnacji oczka wodnego i pomysły na jego aranżację.

Moderator: wika001

mariolanowak30
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:13
Woda deszczowa w oczku wodnym

autor: mariolanowak30 » 08 kwie 2011, 21:31

Witam serdecznie

Posiadam oczko wodne o pojemności ok 45000 litrów, które jest podzielone na dwie strefy, pierwsza jest gęsto osadzona roślinnością a druga jest przeznaczona do kompania. Do oczka jest wprowadzana woda deszczowa, która wcześniej oczywiście jest odpowiednio filtrowana moje oczko ma system przelewowy. Ponadto stosuje filtr mchaniczno biologiczny . W oczku buszuje 30 rybek, co dwa, trzy tygodnie kilka mi pada. Układ filtrów radzi sobie z glonami.
Czy wprowadzenie wody deszczowej jest plusem czy też minusem ?

Malvina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2011, 19:37
Re: Woda deszczowa w oczku wodnym

autor: Malvina » 25 wrz 2011, 13:40

Woda deszczowa powinna być jak najbardziej na plus dla Twojego oczka wodnego. Tym bardziej piszesz, że woda jest dodatkowo filtrowana czyli nie jest wprowadzana bezpośrednio do oczka wodnego np: z dachu gospodarczego czy innej części naszego domu.
Zastanawiające jest jednak to, czemu Ci te rybki tak padają myślę, że warto by było przebadać pH wody ponieważ jak jest zbyt miękka to ryby nie będą się czuły zbyt dobrze i koniec końcem będą właśnie padać - a szkoda rybek i pieniędzy na systematyczne uzupełnianie.
Napisz koniecznie co tam z Twoim oczkiem wodnym. ?


Wróć do „Oczka wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów