Kaskada ze strumykiem bez oczka - zbiornik czy studnia ?

Chcesz dowiedzieć się jak założyć oczko wodne? Informacje na temat zakładanie oczek wodnych, roślin, które można posadzić w oczku i wokół niego. Porady dotyczące kompleksowej pielęgnacji oczka wodnego i pomysły na jego aranżację.

Moderator: wika001

08111976
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10
Kaskada ze strumykiem bez oczka - zbiornik czy studnia ?

autor: 08111976 » 17 maja 2013, 20:58

Witam

Poniżej przedstawiam poglądowy projekt kaskady ze strumykiem jaką planuje wykonać w ogrodzie:

Obrazek

Problem na jaki natrafiłem to zbiornik na wodę na jej końcu, gdyż nie chę aby była zakończona oczkiem wodnym, tylko woda wpływała pod ziemię do zbiornika. Wykonawca zaproponował, aby strumień jakoś sensownie płynął, pompę o wydajności 15 000 litrów na godzinę (Aquanova NFP-15000), z obliczeń mu wyszło, że aby strumyk dopłynął do pompy zanim opróżni zbiornik, zakopany w ziemi na końcu strumyka, to powinien on mieć pojeność min 2000 litrów. To już kawał zbiornika do zakopania w ziemi. Więc pytania mam dwa:

1. Czy można uzyć zbiornika po oleju opałowym, jak tak to czy będzie bezpiecznie po nim chodzić i przede wszystkim jak go oczyścić przed zakopaniem ?

2. Czy nie lepiej na końcu (lub w pobliżu końca) strumyka zrobić po prostu studnie? Oczywiście odpowiednio głęboką, aby miała w zapasie co najmniej 2000l wody, a dodatkowo mogłaby służyć do podlewania ogrodu.

Ktoś ma doświadczenia z tego typu rozwiązaniami ? Czy studnię mozna (standardową, nie wierconą na kilkadziesiąt metrów) można wykopać w dowolnym miejscu, czy tylko w tym na który "rożdżkarz" wskarze po swoim przedstawieniu ?

plabawza
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2016, 9:43
Re: Kaskada ze strumykiem bez oczka - zbiornik czy studnia ?

autor: plabawza » 30 wrz 2016, 10:36

Ciekawe wykorzystanie.


Wróć do „Oczka wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów