Jak przygotować roztwór do dolistnego dokarmiania roślin?

Dział poświęcony odpowiednim nawozom i środkom ochrony roślin. Porady na temat tego jakie nawozy stosować i czym nawozić poszczególne gatunki roślin, a także informacje dotyczące środków ochrony roślin.

Moderator: wika001

mrservice
Aktywny
Aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 23 lut 2011, 15:59
Jak przygotować roztwór do dolistnego dokarmiania roślin?

autor: mrservice » 09 cze 2011, 19:37

Czy ktoś może mi pomóc i napisać jak przygotować taki roztwór?

Freshonka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 10 paź 2011, 15:14
Lokalizacja: mazury
Re: Jak przygotować roztwór do dolistnego dokarmiania roślin

autor: Freshonka » 25 paź 2011, 22:09

Witaj,
dolistne dokarmianie roślin jest bardzo istatne, jednak nie możemy go wykonywać na każdej roślinie, dlatego radziłabym przed tym zabiegiem dokładnie sprawdzić czy nie zaszkodzimy liściom :)

Uwzgedniam, że osoby zainteresowane takim sposobem dokarmiania roślin, są w posiadaniu pojemnika z rozpylaczem i mieszadłem :)
Dzięki niemu zyskamy pewność, że nasza ciecz jest dokładnie wymieszana i proporcje równomiernie zachowane, co sprawi, że żaden liść nie przedawkuje odżywki :)

Ogólnie zasada jest taka, aby najpierw przygotować zawiesinę, a dopiero później wymieszać ją z wodą. Najczęściej używane specyfiki jednak i tak występują w stanie ciekłym, jednakże są o różnej gęstości i aby nei ryzykować zmarnowania skaładników, radziłam najpier wymieszać je, w celu rozrzedzenia, w małej ilości wody.

Bardzo ważne jest również przygotowanie roztworu do dolistego dokarmiania roślin bezpośrednio przed zabiegiem :) Pamiętajmy również o tym by pilnować stanu klarowności owej cieczy ;)

sprobio
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2016, 9:40
Re: Jak przygotować roztwór do dolistnego dokarmiania roślin?

autor: sprobio » 21 cze 2016, 9:47

Najlepszy będzie PBM probiominarał, czysty ekologicznie puder o silnym działaniu probiotycznym. Służy on do zaprawiania nasion oraz ochrony systemów korzeniowych i cebulek. Jest wykorzystywany również jako szczepionka doglebowa. Poprzez swoją obecność sprzyja intensywnej kolonizacji szczepów pro biotycznych, co skutkuje wypieraniem pleśni i likwidacją toksyn. Wykazuje swoje pozytywne działanie na polach jako na przykład zaprawa do nasion soi czy ziemniaków. Niewielki koszt owocuje zaprawą organiczną (na 100 kg soi potrzeba 100 do 200 g PBM). Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511

retcut
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2017, 9:39
Re: Jak przygotować roztwór do dolistnego dokarmiania roślin?

autor: retcut » 22 maja 2017, 9:54

W internecie jest na prawdę dużo dobrych środków.


Wróć do „Nawozy, ochrona roślin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów