guano gołębie i mocznik

Dział poświęcony odpowiednim nawozom i środkom ochrony roślin. Porady na temat tego jakie nawozy stosować i czym nawozić poszczególne gatunki roślin, a także informacje dotyczące środków ochrony roślin.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
guano gołębie i mocznik

autor: Szymon_E » 26 kwie 2011, 13:05

Mam pytanie, czy na działce mogę zastosować mocznik jako nawóz? Chodzi mi o nawożenie, zarówno warzyw, jak i roślin ozdobnych. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to proszę o wskazówki dotyczące dawkowania. Podobne pytanie mam odnośnie nawozu z guana gołębiego - pod co i w jaki sposób nim nawozić?

passiflorka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:06
Lokalizacja: z i e m i a
Re: guano gołebie i mocznik

autor: passiflorka » 12 paź 2011, 16:42

Dalsi sąsiedzi moich rodziców mają gołębnik i sami nie zalecają stosowania tegoż rodzaju nawozu. Jest jakiś sposób z robieniem jakiegoś płynnego nawozu, ale to podobno trwa. Nie wiem, jak znajdę coś na ten temat to dopiszę.
Jednak pamiętam, że mój dziadek posypywał tym specyfikiem :D że tak to nazwę kompost. Nie wiem jak często to robił, ale chyba tylko raz w roku. Podobno pomagało, tylko, że później dokładnie wszystko mieszał i w takiej formie używał jako nawóz. Oczywiście po odpowiednim okresie czasu.
Natomiast Ci właściciele jakoś to utylizują chyba. Nie jestem pewna, ale mają takie specjalne pojemniki odbierane chyba przez taką specjalistyczną kompostownię...
Take it easy :)

elecyjwa
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 mar 2017, 7:25
Re: guano gołębie i mocznik

autor: elecyjwa » 27 mar 2017, 8:16

Na nawozy trzeba trochę wydać, aby przyniosły efekty.


Wróć do „Nawozy, ochrona roślin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości

Gotowe projekty domów