Nawożenie Kwitnących roślin balkonowych

Profesjonalne nawozy przeznaczone dla roślin domowych i ogrodowych. Szeroka gama nawozów płynnych, nawozów granulowanych, tabletek nawozowych. Dział poświęcony poradom, jak i kiedy stosować nawozy, jak rozwiązywać problemy z prawidłowym nawożeniem roślin.
Flora01
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:49
Lokalizacja: Olkusz
Kontaktowanie:
Nawożenie Kwitnących roślin balkonowych

autor: Flora01 » 08 maja 2012, 8:20

Nawożenie kwitnących roślin balkonowych

Rośliny do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują systematycznego zaopatrzenia w niezbędne makro- i mikroskładniki pokarmowe, gdyż w tak specyficznym środowisku jakim jest doniczka lub skrzynka balkonowa w bardzo krótkim okresie wyczerpują składniki pokarmowe z podłoża. Niezbędnymi makroelametami do normalnego wzrostu i rozwoju roślin są:
azot (N) wpływa na właściwy rozwój ulistnienia
fosfor (P) zapewnia prawidłowy wzrost korzeni
potas (K) wpływa na ogólną kondycję całej rośliny, a także wytwarzanie kwiatów i owoców,
Poza makroelementami , roślinom są niezbędne mikroelementy (żelazo, miedz, mangan, cynk, molibden, bor, kobalt). Te substancje są pobierane przez rośliny w znacznie mniejszych ilościach lecz równie niezbędne co makroelementy.

Proponowana przez firmę INTERMAG seria kompleksu stymulująco-odżywczego zawiera wszystkie niezbędne mikroskładniki pokarmowe, bez których rośliny nie są w stanie wykorzystać podstawowych składników pokarmowych takich jak azot, fosfor, potas, magnez i siarka, co oznacza że nawożenie samymi makroskładnikami jest mało efektywne. Dodatkowo kompleks stymulująco-odżywczy do nawożenia kwitnących roślin balkonowych wyprodukowany jest w oparciu o innowacyjną technologie ACTIVE-GREEN, która stanowi unikalne połączenie składników pokarmowych i substancji biostymulujących takich jak aminokwasów, witamin, wyciąg z alg, schelatowanych mikroelementów i łatwo przyswajalnego dla roślin tytanu. Zawarte w nawozie substancje biostymulujące a szczególnie jony tytanu są niezwykle ważnym czynnikiem sterującym jakością kwiatów intensywnością kwitnienia a także ograniczającym występowaniem chorób. Kwitnienie jest pełniejsze i trwa dłużej.

Rośliny pobierają składniki pokarmowe z gleby w postaci rozpuszczonej w tzw. roztworze glebowym dlatego bez względu na postać nawozu i sposób jego stosowania musi on być w pełni rozpuszczalny. Wodne roztwory nawozów płynnych i krystalicznych szybko przemieszczają się do głębszych warstw gleby i dostarczają niezbędne składniki pokarmowe bezpośrednio do strefy pobierania korzeni. Należy pamiętać że regularne stosowanie wodnych nawozów o niskich stężeniach pozwala uniknąć przenawożenia, a jednocześnie gwarantuje stały dopływ niezbędnych składników pokarmowych. Przenawożenie może być przyczyną większych szkód niż brak nawożenia.
Bardzo ważnym elementem nawożenia roślin jest dobór odpowiednich proporcji składników pokarmowych . Dostarczenie zbyt małej lub zbyt dużej ilości jednego ze składników może ograniczyć pobieranie pozostałych składników.
Dla roślin kwitnących polecamy kompleks stymulująco-odżywczy dla kwitnących roślin balkonowych w formie krystalicznej lub kompleks stymulująco odżywczy dla roślin kwitnących o konsystencji żelu. Systematycznie stosowany gwarantuje kompleksowe odżywienie roślin, wspiera naturalną odporność roślin na choroby i stresy w tym suszę, wywiera korzystny wpływ na intensywność fotosyntezy, a także zapewnia obfite i wydłużone kwitnienie oraz intensywne wybarwienie kwiatów.
Nawożenie należy rozpocząć w okresie najsilniejszego wzrostu w przypadku roślin balkonowych w miesiącu maju a zakończyć na przełomie sierpnia i września. Większości roślin balkonowych wieloletnich nie powinno się dokarmiać zimą gdyż przechodzi w okres spoczynku.
Pamiętajmy, że nawożenie nie rekompensuje roślinie niedoboru światła czy wilgoci.

topdrewno
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2015, 9:27
Kontaktowanie:
Re: Nawożenie Kwitnących roślin balkonowych

autor: topdrewno » 29 sty 2015, 10:47

Już więcej nie zakupię na balkon surfinii na początku piękne są, ale później jak zaczyna się upalne lato to zaczynają schnąć i są suche szkaradnie wyglądają, nie mówiąc deszczu jak nie lubią kwiatki

tomtrans
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2015, 16:16
Kontaktowanie:
Re: Nawożenie Kwitnących roślin balkonowych

autor: tomtrans » 06 lut 2015, 16:25

każde rośliny balkonowe potrzebują bardzo dużo nawozu by pięknie kwitły, ja stosuję co drugi raz jak podlewam kwiatki nawóz i naprawdę mam piękne pelargonie na balkonie

filka
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2015, 18:48
Re: Nawożenie Kwitnących roślin balkonowych

autor: filka » 01 kwie 2015, 20:52

dlatego ja do swoich róż kupiłam nawóz na domisad.pl i poki co bardzo ładnie reagują na nawóz!

AmadeuszDeusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2015, 7:57
Re: Nawożenie Kwitnących roślin balkonowych

autor: AmadeuszDeusz » 24 cze 2015, 9:08

tez uzywałem i jest nienajgorszy

patolo12
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2016, 22:39
Re: Nawożenie Kwitnących roślin balkonowych

autor: patolo12 » 02 kwie 2016, 21:05

Czasem można kupić tzw. odżywkę, gdzie nawóz można dostać w formie sprayu

Aniagorska
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2016, 10:29
Re: Nawożenie Kwitnących roślin balkonowych

autor: Aniagorska » 24 maja 2016, 8:26

To prawda, że balkonowe kwiaty potrzebują odpowiednich nawozów. Warto stosować je regularnie i zainwestować w dobrą ziemię. Ja kupuje zawsze na stronce wogrodzie.pl, bo najwygodniej przez internet i mają spory wybór. Przy okazji też biorę nawóz do trawy :)


Wróć do „Nawozy dla domu i ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów