Jak działa kompleks stymulująco-odżywczy?

Profesjonalne nawozy przeznaczone dla roślin domowych i ogrodowych. Szeroka gama nawozów płynnych, nawozów granulowanych, tabletek nawozowych. Dział poświęcony poradom, jak i kiedy stosować nawozy, jak rozwiązywać problemy z prawidłowym nawożeniem roślin.
mójogródek11
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2012, 11:15
Lokalizacja: Warszawa
Jak działa kompleks stymulująco-odżywczy?

autor: mójogródek11 » 06 lut 2012, 11:21

Jak działa kompleks stymulująco-odżywczy w formie tabletek musujących?
mójogródek11

Flora01
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:49
Lokalizacja: Olkusz
Kontaktowanie:
Re: Jak działa kompleks stymulująco-odżywczy?

autor: Flora01 » 10 lut 2012, 12:23

Biostymulacja jest pojęciem znanym od wielu lat a pod jej pojęciem kryje się usprawnianie procesów życiowych roślin bez modyfikowania ich naturalnego działania. Biostymulatory mają pozytywny wpływ na przebieg ważnych procesów, istotnych dla prawidłowego rozwoju roślin, np. respiracja, fotosynteza, synteza kwasów nukleinowych i absorbcja jonów. W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że biostymulatory są odpowiednikiem suplementów diety u człowieka. Uzyskiwanie powtarzalnych efektów poprawy kondycji roślin wiąże się ze stosowaniem odpowiednich substancji, które sprawiają, że są one mniej podatne na różnego rodzaju stresy wywołane czynnikami abiotycznymi (susza, niskie temperatury, uszkodzenia herbicydami, złe stosunki powietrzne w obrębie systemu korzeniowego itp.) oraz biotycznymi (uszkodzenia przez szkodniki lub choroby). Rośliny nie są zdolne do aktywnego poszukiwania optymalnego miejsca do wzrostu, wobec czego, powinniśmy im takie warunki zapewnić przed ich posadzeniem lub odpowiednio je modyfikować w zależności od potrzeb w miejscu gdzie rosną. Często można spotkać się z poglądem, że biostymulatory zastępują nawozy. Jest to pojęcie błędne, ponieważ biostymulatory dostarczają mikro i makroelementy w bardzo ograniczonych ilościach lub wcale i jeżeli składniki te nie są dostępne dla rośliny w obrębie systemu korzeniowego lub nie zostaną dostarczone w formie oprysku, to nie zostaną pobrane. Aby mieć pewność, że zapewnimy roślinie wszystkie niezbędne czynniki do jej prawidłowego, niezakłóconego stresem wzrostu, należy odpowiednio skomponować biostymulator ze składnikami odżywczymi. Istotną rolę odgrywa tu czystość i forma składników używanych do produkcji preparatów, gdyż oczywistym jest, że mikroelementy w formie schelatowanej będą o wiele lepiej przyswajalne przez roślinę, a co za tym idzie w większym stopniu i szybciej wykorzystane do procesów metabolicznych, a to z kolei przełoży się na wygląd i kondycję zdrowotną.

Obrazek

Na rynku jest wiele substancji, które określa się jako stymulatory, wspomagacze, użyźniacze itp. działających mniej lub bardziej efektywnie na procesy życiowe roślin. Dobry preparat powinien charakteryzować się działaniem na kilku poziomach i uruchamiać różne mechanizmy obronne rośliny a także pobudzać oczekiwane organy do intensywniejszego wzrostu w zależności od kierunku użytkowania rośliny. W przypadku roślin ozdobnych kwitnących zależeć nam będzie na uzyskiwaniu bujnego ukwiecenia, natomiast od roślin uprawianych dla estetyki liści będziemy oczekiwać naturalnej zieleni na idealnie wykształconych liściach i łodygach. Produkty z zawartą w nich formułą ACTIVE - GREEN spełniają najsurowsze wymagania stawiane przez najbardziej wymagających klientów, ponieważ skupiają w sobie wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Osiągnięcie takiego efektu było możliwe jedynie dzięki wykorzystaniu najnowszej wiedzy z dziedziny fizjologii. Zastosowanie wielopoziomowych mechanizmów biostymulacji wraz z kompletem niezbędnych makro- i mikroelementów czyni te produkty wyjątkowymi pod względem elastyczności stosowania, skuteczności i efektów na roślinach, a co za tym idzie zadowolenia użytkownika. Wcześniejsza technologia CHAAT została opracowana na potrzeby profesjonalnych nawozów dolistnych i początkowo w skład formuły wchodziły aminokwasy, witaminy i stymulator TYTANIT. Przez cały czas jednak trwały prace nad jej udoskonaleniem, w efekcie czego wypracowana została nowa formuła ACTIVE - GREEN poszerzona między innymi o większą ilość różnych aminokwasów, wyciągi z glonów, mieszaninę wielkocząsteczkowych związków organicznych wchodzących w skład kwasów humusowych oraz innych niezwykle ważnych substancji wpływających na właściwy przebieg procesów fizjologicznych w roślinach, a także korzystnie wpływających na mikroorganizmy glebowe. Przez cały czas trwają prace badawcze nad adaptacją nowych czynników bioaktywnych, które muszą spełniać kryterium wysokiej aktywności biologicznej wobec rośliny uprawnej lub organizmów glebowych oraz być całkowicie nieszkodliwymi dla środowiska.

Oprócz składników odżywczych i bioaktywnych ważna jest także forma użytkowa, która powinna być dostosowana do najróżniejszych kierunków użytkowania w zależności od preferencji klienta i wymagań roślin. Formuła ACTIVE - GREEN wykorzystywana jest obecnie do produkcji nawozów płynnych, krystalicznych, granulowanych oraz nawozów w postaci musujących tabletek do rozpuszczania w wodzie. Różnorodność formulacji i opakowań produkowana w Przedsiębiorstwie Intermag sprawia, że każdy kto hoduje rośliny niezależnie od ich ilości i sposobu uprawy znajdzie dla siebie odpowiedni rodzaj nawozu do zastosowania. Niezależnie od opisanych już wcześniej parametrów technicznych dla użytkownika niezwykle ważną cechą jest szybkość uzyskiwanych efektów w postaci poprawy kondycji roślin. Ta cecha jest najczęściej oczekiwana w sytuacji wystąpienia widocznych symptomów niedoboru któregoś ze składników. W takim przypadku chodzi o dostarczenie do komórek brakujących pierwiastków w możliwie szybkim czasie, aby nie pogłębiać niekorzystnych zmian w roślinie. Najszybciej widoczne efekty uzyskamy stosując dokarmianie dolistne. Natomiast do przedłużenia tego efektu i wygodniejszego użytkowania warto zastosować nawozy granulowane lub płynne do podlewania.

Obecna oferta asortymentowa z serii FLORAMIX ACTIVE - GREEN obejmuje produkty płynne w postaci biokatywatora do roślin kwitnących, bioaktywatora do roślin zielonych oraz bioaktywatora uniwersalnego do wszystkich roślin ogrodowych. Produkty płynne oferowane są w wygodnych do używania 500 ml dozownikach. Posiadamy także produkty o podobnym zastosowaniu, które są w postaci tabletek musujących do rozpuszczania w wodzie. Tabletki barwiące roztwór na kolor czerwony przeznaczone są do roślin kwitnących, a na kolor zielony do roślin zielonych. Wkrótce dostępne będą również granulaty i preparaty krystaliczne do rozpuszczania w wodzie.

Po zastosowaniu produktów z serii ACTIVE - GREEN rośliny będą zdrowsze, ładniejsze, bardziej odporne na stres, a w przypadku osłabienia będą szybko regenerować. Gwałtownie zwiększająca się liczba użytkowników naszych nowych produktów świadczy, że są one spełnieniem oczekiwań każdego, kto dba o swoje rośliny. Innowacyjność technologiczna, różnorodność opakowań i form użytkowych, a przede wszystkim skuteczność i szybkość działania sprawiają, że są one jedyne w swoim rodzaju i to za rozsądną cenę

Autor: dr Wiesław Ciecierski


Wróć do „Nawozy dla domu i ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów

cron