Rośliny na glebe gliniastą

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

ogrodnik1
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:27
Rośliny na glebe gliniastą

autor: ogrodnik1 » 26 kwie 2011, 14:17

Jakie rośliny będą się najlepiej czuły w ciężkiej i dość suchej gliniastej glebie? To jest bardzo mocno nasłonecznione miejsce. I zastanawiam się jakie rosliny mają szansę na przetrwanie w takich warunkach

cherrylady
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 08 lis 2011, 21:41
Re: Rośliny na glebe gliniastą

autor: cherrylady » 09 lis 2011, 18:43

Witaj,
nie myślałeś o tym, aby trochę ulepszyć to podłoże? Wiem, że to dość spory wydatek oraz czasochłonny zabieg. Jednak myślę, że glebę gliniastą, o ile to naprawdę gleba gliniasta, a nie czysta glina.
W tym pierwszym przypadku możesz wymieszać ją z piachem w celu spulchnienia oraz zakwasić torfem. Zabieg ten sprawi, że będzie trochę lepszym podłożem.

Jednak koncentrując się na roślinności, która poradzi sobie na glebie gliniastej, to na pewno będzie to:

* spośród iglaków: Cis pospolity, Cyprysik groszkowy, Metasekwoja chińska

* Byliny: Pełnik chiński, Pierwiosnek (niektóre gat.), Tatarak, Zimowit jesienny, Złocień wielki, Bergenia sercowata, Houtunia sercowata, Języczka pomarańczowa, Kaczeniec błotny, Kosaciec żółty.

* Drzewa i krzewy liściaste: Dereń biały, Kalina koralowa, Leszczyna, Migdałek trójklapowy, Ostrokrzew kolczasty, Złotokap


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Yandex [Bot] i 3 gości

Gotowe projekty domów