Hydroizolacja tarasu

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 209
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Hydroizolacja tarasu

autor: tetate » 15 wrz 2020, 7:12

Chcielibyśmy zabezpieczyć taras nad garażem i kotłownią przed zrobieniem na gotowo.Czy zwykła papa termozgrzewalna wystarczy czy raczej papa paroizolacyjna, a na nią później kolejne warstwy. Warstwy wg projektu: folia PE,termoizolacja,warstwa spadkowa,hydroizolacja.

Awatar użytkownika
martan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Hydroizolacja tarasu

autor: martan » 15 wrz 2020, 7:41

Na stropie należy zastosować paroizolacje w postaci papy termozgrzewalnej na całej powierzchni przyklejonej do podłoża lub odpowiedniej masy bitumicznej nie przepuszczajacej pary wodnej. Oba materiały muszą być odporne na promieniowanie UV żeby słońce ich nie degradowalo dopóki wykonasz ocieplenie i szlichtę że spadkiem. Nie zapomnij dać folie pe 0,2 między styropianem a szlichta. Hydroizolacja na szlichcie pod płytkami w wersji cementowo-polimerowej. W garażu dodatkowo nalezy wykonać tynk gipsowy i szpachla gipsowa jeśli planowałes cem-wap. Sprawdzi się tutaj na pewno powłoka wodoszczelna ceresit.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 9 gości

Gotowe projekty domów

cron