Zżółkniete iglaki

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
Zżółkniete iglaki

autor: Szymon_E » 15 kwie 2011, 15:22

Coś się dzieje z moimi iglakami, zżółkły strasznie. Zawsze na zime troszkę zmieniały kolor - ale teraz jest tragicznie! Jeden, nawet zaczyna gubić igły . Wyglądaja tragicznie. Nie widać żadnych pasożytów - nic. Jakieś rady? Może czymś podpędzić?

Florianka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:57
Re: Zżółkniete iglaki

autor: Florianka » 09 paź 2011, 19:34

Zapewniasz, że nie zaobserwowałeś żadnych pasożytów. To problem żerowania szkodników, których efektem są pożółknięte pędy odpada. Szkoda, że nie dałaś fotki, tak by było łatwiej zobaczyć postępujący problem Twoich iglaków. Choć na moje "czucie" problem może być w tym, że przemarzły po zimie, może też być tak, że myszy lub inne gryzonie naruszyły pień przy podłożu i krzew tak reaguje, zerknij dokładnie przy podłożu na pień, a może zbyt intensywne posikiwanie psa przyczyniło się do takiego stanu krzewów. Chciałabym Ci bardzo pomóc, ale za mało informacji napisałeś, aby jednoznacznie podać przyczynę problemu i antidotum.


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości

Gotowe projekty domów

cron