Pielęgnacja starych jabłoni

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Bukowiecka
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 26 lut 2011, 22:42
Pielęgnacja starych jabłoni

autor: Bukowiecka » 26 lut 2011, 23:00

Witam wszystkich forumowiczów :) Niedawno stała się szczęśliwą posiadaczką starego sadu, w którym rośnie wiele odmian stary jabłoni. Mam m.in. "Ananasy", "Boikeny, "Antonówki" "Kosztele" "Kronselki" i "Szare renety". Niestety nie mam doświadczenia i nie wiem jak dbać o te piękne stare odmiany, by owocowały jak najdłużej. Bardzo proszę o porady

Pozdrawiam
D.B.

Bławatek
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2011, 11:12
Lokalizacja: Podkarpacie
Re: Pielęgnacja starych jabłoni

autor: Bławatek » 26 lip 2011, 14:02

Zazdroszczę również chciałabym posiadać sad. I mieć własne jabłka, na szarlotkę i pyszne kompoty.


Jeśli chodzi o pielęgnację jabłoni, to należy regularnie przycinać trawę w sadzie , aby nie zalęgały się gryzonie i nie obdzierały z kory drzew często też niestety przenoszą choroby zakaźne :(. Warto zagospodarować miejsce w sadzie na budki dla ptaków, które pomogą w wyjadaniu niepożądanych owadów. W okresie intensywnego opadania liści, należy je usuwać, aby nie mnożyły się choroby grzybów.
Zainfekowane pędy przez mączniaka należy wycinać i spalić, absolutnie nie wolno pozostawiać odciętych chorych gałęzi gdzieś na boku w sadzie. Moi dziadkowie praktykują również zakładanie na pnie opaski lepowe lub tańszym kosztem tekturę falistą - które pomogą wyłapać samice pędzika przedzimka i gąsienic owocówki jabłkóweczki.

Myślę, że choć trochę pomogłam.
Pozdrawiam


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 3 gości

Gotowe projekty domów