Borówka amerykańska

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

emsti
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Borówka amerykańska

autor: emsti » 05 gru 2023, 10:50

Chcę na wiosnę posadzić kilka krzewów borówki amerykańskiej. Jak przygotować podłoże jak również jakie wymagania ma roślina?

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Borówka amerykańska

autor: K@linka » 05 gru 2023, 13:28

Borówki amerykańskie preferują stanowiska o półcienistej ekspozycji, ale z wystarczającym dostępem do światła słonecznego. Unikaj miejsc, które są narażone na wiatr i mrozy wiosenne, które mogą uszkodzić kwiaty i pąki.
Przeprowadź badanie gleby, aby dowiedzieć się o jej pH i składnikach odżywczych. Borówki potrzebują kwaśnej gleby o pH w zakresie 4,0-5,5.
Sadzonki proopnuję zamawiac w sieci https://www.podkarpackiesady.pl/21-borowki-amerykanskie W tym miejscu powinni doradzić Ci jakie są odpowiednie odmiany i co się najlepiej sprawdzi w ogrodzie ;)
Obrazek


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów