Wybudowanie hali magazynowej do przechowywania plonów

Zastanawiasz się gdzie kupić rośliny, akcesoria ogrodowe, narzędzia? Tutaj znajdziesz opinie na temat poszczególnych produktów i sklepów, a także będziesz mógł porównać ceny i znaleźć okazję.

Moderator: wika001

Rabarbarek999
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 07 lip 2016, 8:13
Re: Wybudowanie hali magazynowej do przechowywania plonów

autor: Rabarbarek999 » 19 lip 2019, 9:50

Jeśli chodzi o budowanie hali to często zachodzi też potrzeba wzmocnienia gruntu pod nią. Szczególnie jeśli to ma być konstrukcja stała. Polecam zajrzeć na stronę firmy Aprofi. Warto sprawdzić jakie są możliwości oraz ile może całość kosztować.

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 232
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Wybudowanie hali magazynowej do przechowywania plonów

autor: karna » 02 sie 2019, 13:24

Też mi się wydaje, że przy budowie wzmocnienie grunt jest ważne. Zwłaszcza, że hale powstają na łąkach itp. Takie roboty geotechniczne, jak opisane tutaj: "Badania geotechniczne wykonuje się praktycznie na każdym etapie budowy. Tak więc wyróżnić można badania wstępne, które pozwolą na określenie typu gruntu, jego stanu, a także pobiera się niezbędne próbki, tak ziemi, jak i wody. Jeżeli jest taka potrzeba, dokonuje się dodatkowo sondowania, aby móc w ten sposób dokładniej ustalić sposób zagęszczenia.

Istotne jest także wykonywanie badań geotechnicznych w już w trakcie budowy, aby na bieżąco kontrolować stan gruntów i właściwie dostosować je do potrzeb powstającego budynku. Konieczne jest także wykonanie badań już po zakończeniu inwestycji, aby skontrolować zachowanie gruntu i jego stabilności w momencie obciążenia oraz w trakcie użytkowania.

To szereg badań polegających zarówno na pobieraniu próbek ziemi, jak i dokonywanie odwiertów, wysuszanie terenów podmokłych, a także ubijaniu i stabilizowaniu podłoża, aby mógł na nim stanąć budynek. To zarówno ubijanie podłoża, drenowanie go, wzmacnianie dodatkowymi materiałami czy wstawianiem kolumn czy wbijaniu elementów stalowych będące formą wzmocnienia. W ten sposób można ubić grunt, obniżyć go lub nawet podwyższyć.
" wydają mi się więc koniecznością w przypadku budowy dużej inwestycji.

Masertiger
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:30
Re: Wybudowanie hali magazynowej do przechowywania plonów

autor: Masertiger » 13 sie 2019, 9:20

Halę budowlaną można wykonać w szybkim tempie z masywnych bloków z litego betonu. Stawia się to z dużych kloców jeden na drugim, które tworzą jednolitą całość. Zaletą są małe wymagania związane z podłożem, łatwość montażu, duża trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, a największą zaletą jest to, że można ją zdemontować i postawić w inne miejsce. ADZ System robi ta techniką.

otorek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:08
Re: Wybudowanie hali magazynowej do przechowywania plonów

autor: otorek » 29 sie 2019, 11:13

Jak dla mnie hale namiotowe magazynowe to aktualnie świetna inwestycja. Zwłaszcza jeśli mają dużo nowoczesnych systemów, dopasowanych do potrzeb rolniczych. Ja mam jedną i sobie chwalę :)


Wróć do „Do ogrodu - ceny i opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów